Zakład Produkcji Resorów i Odkuwek wytwarza, m.in. następujące wyroby:
  • Resory piórowe do samochodów ciężarowych, i dostawczych, autobusów, naczep oraz przyczep,
  • Pióra do resorów samochodowych i kolejowych
  • Resory oraz elementy resorów wg dostarczonego wzoru
  • Sprężyny płaskie do maszyn rolniczych
Oferujemy szeroką gamę kompletnych resorów oraz pojedynczych piór resorowych do samochodów ciężarowych i autobusów zarówno produkcji polskiej jak i zagranicznych.

Podstawowy asortyment wyrobów resorowych stanowią pojedyncze pióra oraz kompletne resory do takich pojazdów jak : STAR, JELCZ, MAN, STEYR, AUTOSAN, BERLIET a także na specjalne zamówienie do innych marek samochodów ciężarowych i autobusów oraz przyczep wielozadaniowych.

Do produkcji resorów stosujemy najwyższej jakości atestowaną stal sprężynową, która w procesie produkcji poddawana jest pełnej obróbce termicznej poprzez hartowanie i odpuszczanie oraz utwardzaniu powierzchni w wyniku procesu kulowania śrutem stalowym.

Resory te charakteryzują się wysoką jakością wykonania oraz bardzo dobrymi parametrami wytrzymałościowymi i eksploatacyjnymi.

Każda partia resorów podlega badaniom kontroli jakości a część z nich także odbiorom wojskowym.

Podstawowy zakres produkcji obejmuje pióra i resory wytwarzane z płaskowników ze stali sprężynowej w gatunku 50HS o wymiarach:

    szerokość: 60-120mm
    grubość: 8-16mm
    długość do 2000mm.

Kuźnia Ostrowiec Sp. z o.o. wytwarza również tzw. mielniki stalowe, w zakresie od Ø50 mm do Ø90 mm. Kule i cylpepsy produkowane są w gniazdach pras ciernych, w technologii matrycowej, zgodnie z normą PN H-94057,

Do procesu kucia stosowany jest materiał wsadowy pozyskiwany ze stali dla kolejnictwa charakteryzującej się zwiększoną zawartością węgla i manganu. Odkuwki w cyklu produkcyjnym poddawane są specjalnej obróbce cieplnej, która zapewnia uzyskiwanie bardzo dobrych własności mechanicznych w postaci:

    wysokiej twardości
    dużej odporności na ścieranie
    dużej wytrzymałości na pękanie

 

Witamy na nowej stronie Kuźnia Ostrowiec Sp. z o.o.
 
 
Strona główna   O firmie   Galeria   Resory   Odkuwki   Oferta   Kontakt   Aktualności  Download 

Copyright © 2012 Kuźnia Ostrowiec Sp. z o.o.
DeutschEnglish Polski